Zakup nowej, solidnej kserokopiarki to często spory wydatek, na który nie wszyscy przedsiębiorcy mogą sobie pozwolić. Na szczęście jest inne wyjście z sytuacji – dzierżawa takiego urządzenia, która jest o wiele tańszą opcją. Kiedy warto o niej pomyśleć?

Początkujący przedsiębiorcy

Szukanie oszczędności jest bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy firma jeszcze raczkuje na rynku. Większość przedsiębiorców powstrzymuje się wtedy od kosztownych zakupów. Na pierwsze miesiące działalności warto więc kserokopiarkę wynająć. W ten sposób oszczędzimy nie tylko na samym zakupie, ale również i na naprawach i serwisowaniu urządzenia. O to zadba firma, która wydzierżawi nam sprzęt. Jedyne koszty, jakie ponosi przedsiębiorca, to kwota najmu i zakup materiałów eksploatacyjnych. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku tworzenia nowego działu w firmie. Kserokopiarkę do niego można wynająć na czas, dopóki rzeczywiście nie zacznie on na siebie zarabiać.

Kserokopiarka „na chwilę”

Niewiele osób wie o tym, że dzierżawa kserokopiarek jest bardzo popularna w branżach, w których urządzenie potrzebne jest tylko przez jakiś czas w roku. Przykładem może być firma budowlana, która na miejscu budowy ma swoje skromne, tymczasowe biuro, które zostanie zlikwidowane po ukończeniu inwestycji. Z dzierżawy kserokopiarek korzystają też biura, które mają swoje urządzenie, lecz np. w czasie rozliczania podatków potrzebują drugiej maszyny, przeznaczonej tylko do użytku działu księgowości. Z dzierżawy kserokopiarek chętnie korzystają też studenci i naukowcy, gdy są w trakcie pisania ważnych prac.

Zastępstwo za zepsute urządzenie

Na wydzierżawienie kserokopiarki decydują się też firmy, których własne urządzenie odmówiło posłuszeństwa. Zanim trafi ono do serwisu, zostanie naprawione i wróci do firmy, mija zazwyczaj od kliku do kilkunastu dni. W tym czasie wynajęta kserokopiarka może zapobiec przestojom w pracy. Często bywa tak, że wydzierżawiony model jest bardziej nowoczesny niż ten, który trafił do naprawy, a jego wygoda jego użytkowania przekonuje właściciela firmy, że czas wymienić stare urządzenie na nowe.